OGŁOSZENIA PARAFIALNE

>> Jeśli nie jesteś czegoś pewien, a odpowiedzi na Twoje pytanie nie znalazłeś w dziale FAQ, pisz pod Pytaniami i prośbami.

sobota, 26 stycznia 2013

Zmiany w Spisie

Witajcie!
Jak zapewne zauważyliście, w Spisie nastąpiły ogromne zmiany. Oczywiście, początkowo to nowy szablon bloga rzuca się w oczy.  Lecz dużo więcej zmian nastąpiło w jego funkcjoniwaniu. Wymieńmy wszystko: 
 • dodanie podkategorii opowiadań o Harrym Potterze
 • dodanie kategorii Naruto
 • zmiany w Regulaminie Spisu 
 • grafiki przy każdym blogu w Spisie
 • dział z najczęściej zadawanymi pytaniami.

Wydawać by się mogło, że pójdzie szybko, ale nad wszystkim męczyłam się kilka dni. Grafiki do wszystkich fanfików to aż 127 obrazków! Problem sprawiało też katalogowanie blogów o Harrym Potterze do poszczególnych podkategorii. Na szczęście z pomocą przyszła mi Maria N. Joy.  To ona pogrupowała wszystkie 56 blogów o tematyce HP, a jakby tego było mało, do wszystkich utworzyła grafikę. Serdeczie dziękuję za pomoc- sama bym sobie nie dała z tym wszystkim rady. 

Utworzyłam również FAQ. Wiem, że niektóre pytania w nim mogą wydawać się Wam co najmniej śmieszne, ale sytuacje w nim opisane zdarzały się już nie raz. Ten dział może rozwiać wszelkie wątpliwości, jakie mają nowi członkowie przed wysłaniem zgłoszenia.

Mam nadzieję, że nowy, odświeżony Spis będzie dla Was bardziej czytelny i przejrzysty, a fanfiki o ulubionej tematyce będziecie mogli szybciej odnaleźć.

P.S.: Na koniec informacja dla wszystkich członków Spisu. Jeżeli nie podoba Wam się obrazek, który dla Waszego bloga przygotowałam, w dziale Pytania i prośby możecie dać link do swojego. Jeśli natomiast jesteście autorami któregoś z fanfików o HP i uważacie, że dodałam Waszą historę do złej podkategorii, upominajcie się w Pytania i prośby.

5 komentarzy:

 1. świetnie to wygląda! :)
  nie ma za co - jeśli jeszcze być potrzebowała z czymś pomocy, to śmiało :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Czym różni się "Naruto" od anime i mang, bo trudno mi to zrozumieć? Myślałam, że to też manga i anime, ale co ja tam wiem ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakoś dwa tygodnie temu na blogu była ankieta- czy ma powstać kategoria Naruto czy nie. Członkowie zagłosowali na tak, co jest uzasadnione- większość działu M&A stanowiły właśnie te fanfiki. Dla osoby, która szuka fanfików M&A, ale za Naruto nie przepada, jest to z pewnością ułatwienie. Jeżeli do Spisu dołączyłoby dużo opowiadań o, przykładowo, Death Note, to taka kategoria również zostałaby utworzona. Jak na razie jest ich za mało. Mam nadzieję, że już zrozumiałaś. ;)

   Usuń
  2. Zrozumiałabym jakby to była podkategoria, a to ewidentnie wygląda jak nawy gatunek czegoś ;) Dlatego byłam zaciekawiona :D

   Usuń

Obserwatorzy