OGŁOSZENIA PARAFIALNE

>> Jeśli nie jesteś czegoś pewien, a odpowiedzi na Twoje pytanie nie znalazłeś w dziale FAQ, pisz pod Pytaniami i prośbami.

wtorek, 26 czerwca 2012

Harry Potter- Czasy Huncwotów

Harry Potter- Czasy Huncwotów

 01.  Do not fear death, but rather the unlived life.
Autor: S.
Opis:  Hogwart, lata '70. To właśnie tu rozpoczynamy naszą podróż wraz z grupą przyjaciół. Nie jest to jednak kolejna historyjka o zalotach Rogacza ani dowcipach huncwotów. Jest to historia przyjaciół, którzy oprócz problemów związanych z wkraczaniem w dorosły świat, muszą opowiedzieć się po jednej ze stron zbliżającej się wojny. Nie wszystkie wybory są łatwe lub dobre. Niektóre są jednak po prostu słuszne.
Nie bój się śmierci, bój się nieprzeżytego życia- jest tytułem, który doskonale odzwierciedla wszystkich bohaterów.

 02. Forevermore sentiment
Autor: Tusia
Opis: Juliette Prince dziewczyna z dobrego domu. Piękna, bogata, dostaje wszystko czego dusza zapragnie - taki obraz przedstawia wszystkim. Tylko nieliczni wiedzą, że życie czystokrwistej czarodziejki nie jest usłane różami. Po odnalezieniu listu, który został napisany przez jej biologicznego ojca, postanawia uciec z domu. Odnajduje schronienie u swojej babki, będącej bardzo pomysłową kobietą. Wysyła wnuczkę do Hogwartu w dość oryginalnym przebraniu. Dodatkowo dochodzi do spotkania Julie z jej dawną przyjaciółką - Lily Evans.


03. 'Nienawidzę cię.' - Brzmi jak początek romansu, a nie jego koniec
Autor: Misia
Opis: Trwa wojna czarodziejów. Nastają niespokojne czasy. Czarny Pan gromadzi coraz większą armię i zaczyna siać spustoszenie na świecie, a jego głównym celem jest oczyścić czarodziejski świat. Zagłada zdaje się nie dotykać jedynie Hogwartu. Uczniowie czują się w nim bezpieczniej niż w rodzinnym domu. Powrót do zamku na siódmy rok nauki musi być cudowny i nostalgiczny. Na koniec przyjęcia zawsze rozpoczyna się najlepsza zabawa! Przekonają się o tym gryfoni z rocznika '60, którzy dopną swego, łącząc się w wyśnione pary oraz odkryją prawdy o swoich korzeniach rodzinnych, dokopując się do pewnej brzydkiej sprawy a także odkrywając swoje miejsce w świecie.

Czy tak jak ja, cierpisz z braku aktywnych blogów o przepięknej miłości Lily i Jamesa? W takim razie trafiłeś pod właściwy adres!

 04. Mroczne Sztuki
Autor: Freja
Opis:  Emma Powers nie jest idealna. Ma mysi warkoczyk, fioletowe okulary i kiepską koordynację ruchową. Jej rodzice boją się magii i najchętniej nie przyjmowaliby jej do domu na wakacje. A jej szósty rok w Hogwarcie też nie zapowiada się wesoło. No chyba, że kogoś bawi martwy profesor Obrony przed Czarną Magią, aurorzy strzegący każdego wyjścia i wredna była koleżanka, która chce przysługi.
Jeśli szukasz historii, w której nie ma idealnej panny Evans, głupiego Pottera, który oprócz „Evans, umówisz się ze mną?!” nie potrafi powiedzieć ani słowa, pięknej Dorcas, ukochanej Syriusza - to dobrze trafiłeś. Jest za to intryga, poszukiwania tożsamości, troszkę czarnej magii i odrobina romansu, jak w każdej dobrej opowieści. Nie zapominajmy, że Pierwsza Wojna Czarodziei to nie tylko Lily i Huncwoci.

05.  Być Huncwotem
Autor: Dama Kier
Opis: Na początku beztroskie i radosne lata w Hogwarcie, dowcipy, przygody, uczucia i powolne wkraczanie w dorosłość, pierwsze niepokojące wieści ze świata czarodziejów.
Później niepewne lata w Zakonie Feniksa, zniknięcia, bitwy, zdrady i niepewność każdej kolejnej godziny, strach o najbliższych i pytania, komu można zaufać...
Aż wreszcie lata Harry'ego Pottera, walka o Przyjaźń i o Dobro, rozpamiętywanie brutalnej przeszłości i nadzieje, że kolejne jutro okaże się lepsze od gorszego wczoraj.
Historia się skończy, kiedy wszyscy Huncwoci spotkają się ponownie... po drugiej stronie.
  06. Brzydula w Hogwarcie
Autor: Muniette vel Psyche
Opis: Historia o losach nieodkrytego pokolenia, które musi się zmierzyć z zupełnie inną walką niż poprzednie generacje. Kochają zbyt mocno, próbując zaradzić wszechobecnej nudzie. Pewnego dnia pod wpływem nierozważnego zakładu uwaga Jamesa Pottera zostaje skierowana w stronę dziewczyny, której nie potrafił dostrzec przed poprzednich pięć lat swojej edukacji. Serena jest zupełnie inna niż jego dotychczasowe dziewczyny, a jednak zawraca w głowie młodego Pottera. Teraz wszystko się zmienia i tylko czas powie, czy na dobre wyszły te zmiany... Inne problemy mają Albus i Lily, których również nie da się pominąć. Czy Serena i James pokonają przeciwności losu? Jaką drogę obiorą po skończeniu szkoły? Czy Rose odnajdzie wreszcie upragniony spokój? Jak zmieni się Lily, gdy w jej życiu wydarzy się coś nieoczekiwanego?

07.  Krok Huncwota, czyli psota
Autor: Freya
Opis:  Znaleźli się w poważnych tarapatach i nie było szansy na uniknięcie kary. Zwiesili posępnie głowy w dół, gdy nagle James zauważył swoją pelerynę. Pobladł na twarzy nie wiedząc co robić. Niby mogli się schować, ale po co, skoro profesor i tak wiedziała, że ktoś tu jest. Dlatego też skoczył szybko po magiczny materiał i porwawszy go z ziemi, odbiegł kilka metrów dalej, by schować go za wskazówkami wielkiego zegara. Upewnił się, że nic nie wystaje i stanął z powrotem przy Syriuszu. Dopiero teraz zza rogu zobaczyli postać, której tak bardzo się bali.
Ku nim zmierzała sama profesor McGonagall. Ubrana była jedynie w szatę zarzuconą na pidżamę, a w jej włosach widniały różowe papiloty. Groza, jaka biła od twarzy kobiety, powiedziała im wszystko. Była jak rozwścieczony rottweiler, wybudzony w środku smacznej drzemki ze snu. Gdy w końcu dotarła do chłopców, przyświeciła im w oczy bijącym od różdżki światłem .
- Tak też myślałam. Wy... - wskazała na nich palcem, grożąc w powietrzu. Jej usta zacisnęły się w cienką linijkę. - Marsz w tej chwili do mojego gabinetu!
- Ale pani profesor, my nic...
- Nie odzywaj się Potter!
- Kiedy my naprawdę!
- BLACK, JA WAS PROSZĘ!
- ALE...!- krzyknęli, jednak głos uwiązł im w gardle, gdy tylko spojrzeli w iskry, które błyszczały właśnie w oczach McGonagall. Była rozjuszona jak wściekły pies, więc lepiej dla nich, aby już więcej się nie odzywali. Podążyli więc posłusznie jak skarcone szczeniaki za swoją mentorką, co jakiś czas posyłając sobie ukradkowe spojrzenia.

08. Kronika
Autor: S@die
Opis:  Każdy zna Chłopca, Który Przeżył. Jednak przed nim była jeszcze jedna historia. Historia przyjaźni, miłości, uprzedzeń, błędów, odwagi, śmierci. Historia rocznika 1960. Jak wyglądały relacje rodziców Harry'ego Pottera? Jakimi przyjaciółmi byli, a jakimi wrogami? Co robili, aby przeciwstawić się Czarnemu Panu?

09. Magiczny Rocznik
Autor:  Pirania
Opis:  ONI. Z pozoru zwyczajni, młodzi czarodzieje. Zakuwający na lekcje, żyjący normalnie. Nie wiedzieli, jakie zadanie wyznaczy im los.
ONI. Szaleni, a może i trochę pogubieni w swoich problemach. Nie wiedzieli, że będzie ich jeszcze więcej.
ONI. Złączeni niezwykłą i silną relacją. Zawsze mieli siebie, ale nie wiedzieli na jak długo.

To o NICH jest ta historia. Magicznym roczniku 1960.

 10. Historia rocznika 1960
Autor: S.
 Opis: Jak wiadomo prawdziwa miłość pokona każde przeciwności losu, choć każdy wie, że szaleńcza i wielka miłość Lily i Jamesa wcale nie trwała tak długo jak na to zasługiwała. Jednak każdy wierzy, że pomimo śmierci ich płomienne uczucie trwało, trwa i trwać będzie nadal. Każdy wie, co stało się z tą dwójką, ale nie każdy wie jak ich losy toczyły się przed wielką tragedią.

 11. Nie mów nic. Kocha się za nic.
Autor: Gabriela Milka
Opis: Nazywam się Lily, Lily Evans.
Do swoich 11 urodzin myślałam, że jestem zwykłą dziewczynką, która nie wyróżnia się niczym szczególnym...
Kiedy dostałam list z szkoły Magii i Czarodziejstwa, Hogwart, wiedziałam jak bardzo się myliłam myśląc iż jestem... zwykła.
Z radością wstąpiłam w ten nowy, niesamowity świat, który jednak nie okazał się bezpiecznym miejscem...
A ja mogłam się o tym przekonać już na pierwszym roku nauki.

 12. Zapach Lilii
Autor: Juleczka
Opis: Myślisz, że widziałaś już wszystko? Tak, ty jesteś tego pewna. Widziałaś? A przepraszam, wyczytałaś na tych swoich pożółkłych kartkach. Oddaj mi ją. Nie rób znowu tych swoich grymasów, o wiele Ci ładniej w szczerym uśmiechu. Nie udawaj że się rumienisz, powtarzam Ci to chyba od początku świata. Co? Twierdzisz ze nie było mnie przy początku świata? Nie pamiętasz jak Syriusz mówił, że... Nie chcesz słuchać jego kolejnej mądrości? Te wysłuchać powinnaś. Wracając. Lily spójrz na mnie, książka Ci nie ucieknie. Chce Ci coś pokazać. Nie patrz tak na mnie tylko chodź. Nie Ruda, wcale nie jest późno i zimno. Gdzie? Cel nie jest tu najważniejszy. Podnieś wysoko głowę i uważnie patrz przed siebie, żeby żaden szczegół Cię nie ominął...

13. Komplikacje
Autor: Eternal Dreamer
Opis: Życie w Hogwarcie toczy się swoim torem – nauka, przyjaźnie, kłótnie, miłości… W tym czasie rośnie liczba zwolenników Lorda Voldemorta i szykuje się wielka wojna. Jak pokolenie Huncwotów poradzi sobie z przejściem od beztroskiego, szkolnego życia do brutalnej rzeczywistości?
Początek opowiadania jest lekki i skupia się na relacjach damsko-męskich w Hogwarcie. Nie zabraknie tu historii o miłości Lily i Jamesa, o zakończeniu jej długoletniej przyjaźni z Severusem, a także o różnych wybrykach Huncwotów. Potem pojawiają się tytułowe komplikacje – nasi bohaterowie znajdują się w samym środku okrutnej wojny. Muszą bardzo szybko dorosnąć i dołączyć do walki, w której odegrają wielką rolę.

14. Spowiedź zdrajcy
Autor: Jaenelle
Opis: Dla świata jestem już martwy, a dla Ciebie? Chcesz poznać moją historię, która doprowadziła mnie do momentu, gdy tylko jeden człowiek zdaje sobie sprawę z tego, kim jestem naprawdę? Kiedy ukochana kobieta już cię nie pamięta.
Chcesz poznać opowieść człowieka, który stracił wszystko i w zamian nic nie zyskał? Jedyną prawdę, na którą jest mnie stać. Wędrówkę na samo dno piekła.
Nazywam się Peter Pettigrew i oto moja historia.

15. Lilyanne Evans Potter
Autor: Niedoskonała
Opis: Życie mugolaka w świecie magii nigdy nie było proste. Z pewnością przekonuje się o tym Lily Evans, która z jednej strony jest najlepszą uczennicą w klasie, a z drugiej obiektem drwin Ślizgonów. Mimo wszystko Lily ma swoich przyjaciół, którzy zawsze ją wspierają. Historia opisywana zaczyna się, gdy rudowłosa ma szesnaście lat i po raz kolejny wraca do Hogwartu. Czeka ją jednak wiele niespodzianek, zwrotów akcji, kłótni, cudownych chwil. Życie Gryfonki zmienia się diametralnie po śmierci ukochanych rodziców. Nie może już również uciekać przed uczuciem, które powoli staje się coraz bardziej widoczne. Jeśli jesteś ciekaw jaki los czeka rodziców słynnego wybrańca, ten blog jest z pewnością dla ciebie.

16. Bezruch
Autor: Niah
Opis: Wiele jest historii o wspaniałej przyjaźni dwójki Gryfonów, Syriusza Blacka i Jamesa Pottera, dowcipach Huncwotów czy niechęci pomiędzy Slytherinem a Griffindorem.
Nikt z Was się nigdy nie zastanawiał, co by było, gdyby rozdzielić czwórkę Gryfonów?
Czy nadal byliby tak wspaniali? Nadal byliby Huncwotami i robili kawały? A może w ogóle by się nie lubili i cała historia potoczyłaby się całkiem inaczej?
Mnie zawsze zastanawiało dlaczego Remus, Syriusz, James i Peter są w jednym domu skoro każdy z nich powinien mieć swój własny. Każdy powinien być gwiazdą, chociaż w jednym wypadku dopuściłabym do głosu aż dwie.
Ale pomimo tych wszystkich domysłów i teorii spiskowych najbardziej zastanawia mnie jedno:
Huncwoci zdaliby do kolejnych klas bez Remusa?

 17. Agonia duszy
Autor: Kurotenshi
Opis: Życie Katherine Grey nigdy nie było łatwe. Cierpienie od zawsze było częścią jej istnienia a wydarzenia z przeszłości do dziś nękają jej umysł w postaci niekończących się koszmarów, które spędzają jej sen z powiek. Przelatują przez głowę niczym błyskawica i odbijają piętno na jej duszy. Ciągłe przeżywanie na nowo historii tak okrutnej spycha ją coraz dalej, na sam kraniec rozpaczy. Nieufna i skryta dziewczyna ukrywająca się za maską obojętności i ciętych ripost. Czy ktoś taki jak ona dopuści do siebie ludzi, którzy uparcie nazywają sie jej przyjaciółmi? A może jedna z tych osób, Syriusz Black, szkolny przystojniak pomoże zwalczyć jej cierpienie tak podobne do jego? Ale największą zagadką jest, dlaczego zainteresował się nią sam Lord Voldemort, a potężny Dumbledore wziął ją pod swoje skrzydła?. Jaką tajemnice skrywa przeszłość tej dziewczny? Opowiem wam historię Katherine Grey, nowej uczennicy Hogwartu.

 18.  Śladami Łapy
Autor: highwaytohell
Opis: Część pierwsza historii młodszej siostry Dorcas Meadowes, Lorayne. Wydarzenia na pogrzebie matki Jamesa zdają się być przygrywką do wielkich zmian. Syriusz Black nagle zabiega o towarzystwo Lorayne, co nie wróży nic dobrego, jej ciążą zniknięcia Remusa, Eileen jakoś przycichła, a James nagle znalazł w głowie miejsce na coś poza quidditchem i dowcipami. Lily ledwo godzi obowiązki prefekta naczelnego z nauką i pomaganiem komu się da, a problemy Mary mnożą się zamiast znikać. Wszystko zdaje się stawać na głowie, tymczasem owutemy nadchodzą wielkimi krokami, a nad światem czarodziejów gromadzą się chmury.
Historia z Theo Patilem, wierzbą bijącą i quidditchem w tle.

 19. Huncwoci i Lily Evans
Autor: Jennifer Riddle
Opis: Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak wygląda życie Huncwotów i Lily Evans na siódmym roku? Ile niebezpieczeństwa i śmiechu potrafi przynieść ich obecność w całym Hogwarcie? Jednak spokojne,zabawne życie to tylko przykrywka. Wszystko zmienia się przez jedną,krótką wiadomość. Co tak naprawdę kryją mury zamku? Kim tak naprawdę jest z pozoru nieśmiały i spokojny Peter Pettigrew? I wreszcie...jak długo życie uczniów jest bezpieczne?

20. Ci którzy nie wierzą w magię, nigdy jej nie znajdą.
Autor:  Semper
Opis: Wszyscy znamy historię o rodzicach Harrego Pottera – Lily i Jamesie. Ona – zielonooka złośnica z charakterem równie ognistym jak kolor jej włosów. On – zakochany w niej po uszy przystojniak, za którym szaleją wszystkie dziewczyny w Hogwarcie, szukający i jeden z Huncwotów. Wiemy jak skończyła się ta historia. Ale jak do niej doszło? A co jeżeli Ci powiem, że czeka ich całkowicie inne zakończenie?

 21. Marmurowe serce
Autor: XXX
Opis: Jest rok 1977, konflikt między zwolennikami czarnej magii a Zakonem Feniksa trwa w najlepsze. Społeczność czarodziejska żyje w niepokoju i niepewności, co przyniesie jutro. Jednak życie w Hogwarcie toczy się dalej. Rosalinda Selwyn, rozpieszczona dziewczyna o nie sprecyzowanych do końca poglądach na temat aktualnej sytuacji, powraca do szkoły, aby rozpocząć szósty rok nauki. Nie zdaje sobie jeszcze sprawy, że jej nadopiekuńczy ojciec, wynajął młodego aurora, ekscentrycznego Simona May, żeby czuwał nad jej bezpieczeństwem. Rosalinda, mimo chłodu i pogardy, z jaką go traktuje, wywiera na nim ogromne wrażenie. Chłopak zakochuje się...

22. Cienie Szaleństwa
Autor: Liley
Opis: Coralie Daniels jest siedemnastoletnią dziewczyną, którą od dzieciństwa zajmowała się tylko matka. Ojca nigdy nie poznała. Pewnego dnia dziewczyna ma stawić się u notariusza i odebrać spadek po ojcu. Niestety nie tylko ona proteguje do spadku. Zgłasza się druga dziewczyna, którą Coralie przelotnie widywała na korytarzach w Hogwarcie. W czasie spotkania dziewczyny spoglądały na siebie nie ufnie. Ich umysły to rozumiały, serca jeszcze nie. Poczucia pokrewieństwa ani wspólnoty dusz nie miały. Nie miały też wspólnej przeszłości i, co bardzo prawdopodobne, przyszłości. Wiedziały, że ojciec był ich wspólny, ale następstwa tego faktu też wydawały się dziwnie odległe. W krótkim czasie zostały zbombardowane tyloma szokującymi informacjami, że nie do końca mogły się w nich połapać. W życiu obu dziewczyn pojawia się tajemniczy mężczyzna, z którym znajomość może okazać się bardzo niebezpieczna. Pierwsza wojna czarodziejów rozpoczęła się, nadeszły krwawe czasy i Coralie nie uniknie tortur oraz spotkania oko w oko ze śmierciożercami.

 23. Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony.
Autor: Gnommie
Opis: Wyobraź sobie ,że masz dwie tożsamości.Jesteś żądnym zemsty śmierciożercą, który nie liczy się z uczuciami innych. Potrafisz nazwać bliską Ci osobę Szlamą. Jednocześnie jesteś cichą gryfonką. Dowiadujesz się ,że człowiek ,który molestował Cię w dzieciństwie wyszedł na wolność i Cię szuka. Co robisz?

 24. Their Friendship Would Change the World
Autor: Alchemik
Opis: Co by było gdyby Lily Evans nie dostała listu z Hogwartu? Co by było gdyby James zakochał się w innej dziewczynie? Co by było gdyby Łapa jednak znalazł swoją miłość? To opowieść o miłości, magii, przyjaźni i poświęceniu. Czy bohaterowie będą mogli zaufać sobie nawzajem, czy raczej znienawidzą się za swoje wady? Wygra dobro, czy zło?

 25. Nikt nie uczył nas, gry w miłość
Autor: Salvio Hexia
Opis: Lily Evans rozpoczyna swój ostatni rok, jako prefekt naczelny i dziewczyna Alexa McFroya. Jednak gdy myśli ze jej życie jest już takie jakie chciała i wszystkie marzenia o spokojnym życiu po za Hogwartem się spełnią, powracają dawne namiętności, którym Lily trudno się oprzeć.

4 komentarze:

 1. witam :)
  Przy blogu 3 (Nienawidzę cię. - Brzmi jak początek romansu, a nie jego koniec) prosiłabym o zmianę nazwy autora z Misi na Kmits.
  Z góry dzięki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Polecam swój ( niedawno zaczęłam ): http://mstosterw-dmalfoy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. http://time--to--end.blogspot.com/ ZAPRASZAM :)

  OdpowiedzUsuń
 4. http://blaskprzeszloscihuncwoci.blogspot.com/ niedawno zaczęłam, zapraszam:)

  OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy