OGŁOSZENIA PARAFIALNE

>> Jeśli nie jesteś czegoś pewien, a odpowiedzi na Twoje pytanie nie znalazłeś w dziale FAQ, pisz pod Pytaniami i prośbami.

wtorek, 26 czerwca 2012

Harry Potter- Czasy Harry'ego Pottera

Harry Potter- Czasy Harry'ego Pottera

 01.  Póki nie przyjdzie śmierć
Autor: Marzycielka
Opis: Wszyscy znamy historie o Hermionie i Draconie, którzy od lat czują do siebie nienawiść i kłócą się nieustannie aż do pewnego momentu. Nagle następuje przełom, dzięki któremu zmieniają zdanie o sobie i zaczynają darzyć się cieplejszym uczuciem...A co jeśli nie zawsze byli wrogami? Jeśli przeszłość kryje wspomnienia przyjaźni, które mimo upływu lat nie chcą zbladnąć? Jeśli tak naprawdę ich wrogość nie ma źródła w charakterach, tylko odmiennych światach, w których dane jest im żyć? I co jeśli przeznaczona jest im miłość aż do śmierci?

02. Black w Hogwarcie
Autor:  Firiel
Opis: Flynn Black przerażony i podekscytowany zarazem, przybywa do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Czy odnajdzie tam prawdziwych przyjaciół? Jak ludzie zaakceptują fakt, iż jego ojcem jest morderca z Azkabanu? Kim jest poznana na Mistrzostwach Świata W Quidditchu, tajemnicza Claire? Czy uda mu się naprawić relacje ze znienawidzonym Harry"m Potterem? Dlaczego, Bellatriks Lastrange, tak bardzo, będzie chciała się zemścić na jego rodzinie? Jak potoczą się jego losy? I co się z nim stanie, podczas ostatecznego starcia z Lordem Voldemortem?

To opowieść o samotności i przyjaźni, o miłości i nienawiści, o tolerancji i dyskryminacji, o ambicji i beznadziei, o wszystkim, co składa się na życie człowieka; opowieść umieszczona w niecodziennej sytuacji w pełnym magii świecie.

To opowiadanie o Flynnie, który miał nigdy nie dorosnąć. O Neville"u , który wierzył, że kiedyś ziszczą się słowa " a ostatni będą pierwszymi". O Meg, która uważała, że czasem lepiej odejść od zmysłów by nie zwariować. O Rosalie, która nie podejmując najważniejszej decyzji swojego życia skazać je miała na przyziemną egzystencję i o Claire, która pewnego dnia miała się znaleźć w nieodpowiednim miejscu i o złym czasie.

03. Córka Huncwota
Autor: MsIssy
Opis:  Euphemia Lennox w swoje siedemnaste urodziny dowiaduje się, że tak naprawdę nigdy nie należała do rodziny mugoli, która ją wychowywała. Jej biologicznymi rodzicami są Elody Patterson i Syriusz Black, którzy podrzucili ją Lennoxom, by ją ochronić przed Voldemortem. Przenosi się do Hogwartu wraz z dwójką najbliższych przyjaciół, gdzie poznaje ojca, a także dziwne okoliczności zaginięcia swojej matki, którą będzie chciała za wszelką cenę odnaleźć. 

 04. Pozwól mi zapomnieć o tym, co było. Naucz mnie żyć tym, co będzie...
Autor: hope
Opis:  FanFiction opowiadający historię miłosną Hermiony i Draco. Nie jest ona jednak jedną z tych sielanek, które niewątpliwie często czytacie. Tutaj miłość tych dwojga rozkwita powoli na tle wojny między dobrem a złem, wbrew rodzinie i przyjaciołom, chcąc pokazać, że prawdziwe uczucie może pokonać wszystkie przeciwności.
W trakcie czytania poznacie wiele nowych postać, takich jak Tom i Lucy Lenkey - rodzeństwo i bliskie kuzynostwo Malfoya; Susan Hope - "myślową" opiekunkę Hermiony oraz dowiecie się prawdy o tym, kim tak naprawdę jest główna bohaterka - panna Granger.

05. Analise musi umrzeć
Autor: Lonelis
Opis:  Czarny Pan powrócił i to nie ulega najmniejszej wątpliwości. Coraz więcej młodych czarodziejów decyduje się na wstąpienie w szeregi Śmierciożerców. Coraz więcej jest takich, którzy ślepo wierzą w idee Czarnego Pana. Nie wiedzą, że błądzą, i o tym nie wiedziała również Analise, która musiała wybierać. Czy jej wybór był słuszny? Czarny Pan przygotuje dla niej zadanie, którego skutek ostatecznie zadecyduje o miejscu wśród grona jego sług. Czy będzie wystarczająco silna? Między czasie rodzina planuje wydać ją za mąż, za jej największego wroga. Nie, to nie kolejna opowieść z motywem ' od nienawiści do miłości jeden krok ' dziewczyna naprawdę nienawidzi, i gotowa jest nawet zabić.
Czy jej się uda? I co w tym wszystkim robi Severus Snape. Jeżeli jesteś ciekaw, to wejdź i przekonaj się sam.
  
 06. Flames of Ice
Autor: Sweetness
Opis: Ginny Weasley rozpoczyna szósty rok nauki w Hogwarcie. Szybko jednak okazuje się,że w tej szkole nic już nie będzie takie jak wcześniej.
Harry opuszcza ją, by szukać horkruksów.
Lord Voldemort się odradza i przejmuje Ministerstwo oraz Szkołę Magii.
Śmierciożercy nie znają litości.
Draco Malfoy jej nienawidzi, ale jednocześnie wydaje się ją obserwować.
Ale wszystko to, co kiedyś dziewczyna miała za pewnik, ulega wątpliwości.
Ginny bowiem będzie musiała dokonać trudnych wyborów, które na zawsze zmienią jej życie.
Będzie musiała wybrać między drogą, w którą sama wierzy, a w którą każą jej wierzyć.
Będzie zmuszona zdecydować między tym, który ją obdarzył uczuciem, a tym, którego ona chce nim obdarzyć.
I zmierzyć się z mroczną prawdą, ukrytą gdzieś za mgłą wspomnień.
 
 07. Cognosce te ipsum
Autor:  Anta Mercure
Opis: Pewien francuski dramaturg stwierdził kiedyś, że „Nie ma sekretu, który nie wyszedłby na jaw”. Wielu z was może również wie o tym, że każda rodzina ma swoje sekrety, drzwi, które nigdy nie były otwierane. Oczywiście, nie chodzi tu o drzwi, które są na końcu długiego, ciemnego korytarza w rezydencji naszego wuja, o ile za tymi drzwiami wujek nie ukrywa prawdy o zaginionej Atlantydzie lub drogocennych dziełach sztuki, które zaginęły lata temu. Niektóre tajemnice, podobnie jak podróż późną nocą przez gęsty, mroczny las, mogłyby okazać się bardzo niebezpieczne i to właśnie sekret tak przerażający, że wciąż boję się o nim mówić, a nawet myśleć, sprawił, że życie piętnastoletniej Anny Stewart zmieniło się całkowicie i dziewczyna po raz pierwszy w życiu zadała sobie arcyważne pytanie: Czy to wszystko mogło wydarzyć się naprawdę?

  08. Echo naszych słów
Autor:  Dama Kier
Opis:  Hermiona jest właśnie na szóstym roku nauki w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Pilnie się uczy, wypełnia obowiązki prefekta oraz... pomaga jednemu z największych swoich wrogów, Draconowi Malfoy'owi. Dodatkowym problemem jest tajemniczy Książę Półkrwi, z którego rad na eliksirach korzysta Harry, oraz dziwne i groźne wydarzenia, mające miejsce w Hogwarcie.
Jak rozwinie się znajomość Hermiony i Malfoya? Czy będzie ona musiała wybierać między uczuciem, a przyjaźnią? Jaką rolę w życiu młodych czarodziejów odegra Książę Półkrwi? I kto stoi za tymi wszystkimi czarnomagicznymi zdarzeniami w szkole?
Historia, która nie zakończy się happy endem...
09. Gilderoy Lockhart
Autor: Fedora
Opis: Gilderoy Lockhart całkiem nieźle prosperuje jako nowy nauczyciel obrony przed czarną magią, wmawiając wszystkim, że to on dokonał tych czynów, które opisał w swoich książkach. Niestety, jedna z uczennic szybko go rozszyfrowuje. Jak wiele upokorzeń będzie w stanie znieść oszust, byleby tylko prawda o nim nigdy nie została ujawniona?


10.  Moon Stone
Autorki: illumineuse | eos
Opis:  Słynny kwartet wraca do Hogwartu po pokonaniu Czarnego Pana, żeby ponownie zmierzyć się z trudami nauki w Szkole Magii i Czarodziejstwa. Wydaje się, że niczym niezmącony spokój już zawsze będzie panował w magicznym świecie, ale, niestety, coś znowu zaburzy harmonię. Tym razem jednak niebezpieczeństwo dotyczy nie tylko magów, ale całej Galaktyki. Tajemnicze zniknięcia spowodują, że czwórka przyjaciół po raz kolejny podejmie się rozwikłania niełatwej zagadki i ocalenia świata od zagłady.
Pierwszy wpis z 2003 roku


11. Ostatnie wspomnienia
Autor: Framboise
Opis: Każdy rozsądny czarodziej wie, że czasy, w których Harry Potter uczęszczał do Hogwartu były wyjątkowo trudne dla całej czarodziejskiej społeczności. Powrót Voldemorta, liczne zabójstwa, ludzie, którym nie można ufać; to cały świat Anabelle Snape, która próbuje uporać się z szarą rzeczywistością. Tak, jest córką Snape'a i podobnie jak on musi pełnić funkcję podwójnego szpiega. Nikt tak naprawdę nie wie, że z czwórką swoich przyjaciół planują indywidualny plan unicestwienia całego zła, którym jest Voldemort. Wydaje Ci się to mało oryginalne, tak? Jeżeli jednak chcesz poczuć prawdziwe emocje i dowiedzieć się co tak naprawdę znaczy przyjaźń to wejdź, będzie mi niezmiernie miło.

 12. Sekret niewymownych
Autor: Lilith M.
Opis: Jestem Canis Minor. Jestem Niewymowną, pracuje w Departamencie Tajemnic. Mam dziewiętnaście lat, moja matka została zamordowana siedemnaście lat temu za to, że za dużo wiedziała. Ja wiem jeszcze więcej i postanowiłam działać. Uwolniłam Syriusza Black'a, mam plany wobec Harry'ego Potter'a, a i Lord Voldemord mnie posmakuje. Już nic nie jest takim jakim się wydaje. Będzie to historia pisana krwią i łzami.

Tylko pamiętajcie. Nigdy nie oglądajcie się za siebie... bo możecie spotkać mnie!

13. Odzyskać siebie- Dorcas Meadowes Black
Autor: Uciekinierka
Opis: Dorcas Meadowes jest dorosłą kobietą,której życie zaczyna się na nowo.Odzyskuje pamięć,którą utraciła 15 lat temu.Co się wtedy wydarzyło?Co łączy ją z Syriuszem Blackiem i jaką role odegrą w życiu Chłopca-który-przeżył?Czy zdoła odzyskać dawną siebie? Dowiedz się czy zdoła zebrać wszystkie cząstki swojego życia- miłość, przyjaźń i rodzinę.

14. Zostań ze mną
Autor: Eileen
Opis: "Dlaczego nieobecność tak bardzo potęguje miłość?"
Co by było, gdyby Harry poznał Hermionę dopiero na szóstym roku? Co by było, gdyby ostatnim Horkruksem nie był Harry? Co by było, gdyby Harry podróżował w czasie w celu znalezienia Horkrusów? Co by było, gdyby któregoś razu stracił pamięć? Co stało by się, gdyby Hermiona bała się miłości? Gdyby bała jej się na tyle, by uciekać od niej? By w końcu umrzeć dla niej?

15. Niezniszczalne serca
Autor: Snow
Opis: Podczas gdy za murami Hogwartu Voldemort szykuje się do bitwy, w szkole kwitnie życie.
Ayana O'Connell to jedna ze Ślizgonek. Nie znała matki, która zmarła tuż po narodzinach córki. Wychowywana przez ojca Andrew, oraz macochę Harriet. To tylko jedna z tak wielu uczniów Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Pozostaje jeszcze Draco Malfoy, przyjaciel dziewczyny, który zostaje obdarzony misją. Ashoka Craig, nieśmiała Krukonka o brudnej krwi. Pansy Parkinson, która w głębi duszy wcale nie jest taka wredna. Richard Shadow, uwodzicielski Krukon, który nagle zapała prawdziwym uczuciem. Pearl Montgomery, zupełnie nie pasująca do Hufflepuffu, ze względu na swój wredny charakter. Jonathan Craven, Krukon, który skrywa mroczną tajemnicę. Margaret Shadow, piętnastoletnia Ślizgonka, która wydaje się wciąż być dzieckiem. To oni wszyscy tworzą historię magicznego świata, nawet jeśli o tym nie wiedzą.
Zagłębcie się w mury Hogwartu, który wcale nie jest takim wspaniałym schronieniem. Nadchodzą mroczne czasy i już nikt nie jest bezpieczny...

16. Prawdziwy diament
Autor: the last one.
Opis: Czasem nie możemy kontrolować życia, ponieważ ono ma własny plan, a my, bezsilni i bezbronni niczym małe dzieci, musimy się mu podporządkować.
Loreen Ward posiada zupełnie inną wizję świata niż ten, który ją otacza. Nie zwraca uwagi na pochodzenie, nie rozumie podziału na ,,czysto-krwistych" i ,,szlamy". Niestety z biegiem czasu mrok zaczyna zamykać ją w swoich szponach i wydawać się może, iż tym razem nie będzie miała na tyle sił, by udać się w stronę światła.


17.  Odcienie czerni
Autor: Marzycielka
Opis: Złym się nie rodzi, lecz staje.
Nawet życie pełne światła może zginąć w kłębach mroku.
Każdy sam wybiera drogę, na której rozwinie swój los.

Fionę Savage nie można nazwać czarnym charakterem. Mieszka z ojcem - aurorem, w którym zawsze znajduje oparcie po śmierci matki, jest miłą i wrażliwą dziewczyną z Domu Kruka, a w dodatku musi zmagać się ze uczuciem, którym obdarzyła swojego przyjaciela. Jej życie nie wybiega poza normę – to pasmo spokoju, trosk i radości.
Ale w końcu pojawia się na nim nieodwracalna rysa.
Tajemnica, którą ojciec dziewczyny skrywał przez wiele lat, kładzie cień na jasne oblicze Fiony, skłania ją do podjęcia ryzykownych kroków, zaufania tajemniczemu chłopakowi i zastanowienia się, po której stronie zamierza stanąć…Dawni przyjaciele wydają się blaknąć, wrogowie stają się bliżsi, istota miłości i lojalności zaczyna się chwiać…
Kim stanie się Fiona?


18. Life of Severus Snape
Autor: Sara
Opis:  Życie wypełnione jest niespodziankami.
Prawda, chociaż głęboko skrywana, w końcu wychodzi na jaw.
A kiedy już to się stanie, nic nie może być takie jak wcześniej.
Prawda wyzwala - wystarczy mała podpowiedź, by dostrzec szczegóły wielkiego planu,
docenić czyjeś poświęcenie.
Severus Snape musi być Śmierciożercą, szpiegować dla Zakonu Feniksa jednocześnie chroniąc swojego jedynego, nieświadomego prawdy syna, Harry'ego Pottera. Goniąc za obowiązkami i spełniając własne ambicje nie zauważa, że staje się obiektem fascynacji...


19.  Bitwa Marzeń
Autor: Cavalla
Opis: Zabiłam. Czy to czyni mnie złą? Tak, chciałam zabić. Byłam zobowiązana. Przekonania się cały czas zmieniają, świat nie nadąża za rozróżnieniem światła od ciemności. Teraz, kiedy Hogwart jest coraz mniej bezpieczny, pojawiłam się ja. Ukryta za maską innej tożsamości. Nazywam się Paulina Riddle. Zabiłam Harrego Pottera.

20. Wężowa Miłość
Autor: Illuminata
Opis: Dróg jest wiele, każda się gdzieś kończy, lecz z nie każdej można wrócić. Draco Malfoy dokonując wyboru między miłością, a życiem, nie decyduje tylko o swoim losie. Cokolwiek by wybrał, ktoś i tak musi zginąć. Coś w stylu naturalnej selekcji - życie za życie, a śmierć i tak prędzej czy później zrobi swoje.
Czy koniec jest blisko? Niewykluczone.
 


 21. Imperfect Dreaming
Autor: Camille Blue
Opis:  Lydia, mieszkająca w rezydencji Malfoy'ów, wraz z Draconem od zawsze marzyli o Hogwarcie. Kiedy jednak chłopak jedzie do szkoły, stary ród czarodziejów ma dla Lydii inny pomysł na życie. Dziewczyna postanawia uciec, trafia do sierocińca. Po kilku latach odnaleziona przez Albusa Dumbledore'a trafia do Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Orientuje się jednak, że życie tam nie będzie jak ze snu, szczególnie gdy stare konflikty odnowią się i wejdzie w drogę Malfoyom. Będzie musiała zmierzyć się z całkowicie odmienionym Draconem, nienawidzącą Narcyzą oraz Lucjuszem, którym zaczną targać uczucia, o których do tej pory nie miał pojęcia.

 22. Hermiones Diary
Autor: Maria N. Joy
Opis: Nawet najwięksi wrogowie skazani na swoje towarzystwo, prędzej czy później zaczynają się akceptować. A kiedy mają to już za sobą, cały ciąg wydarzeń wydaje się być jak najbardziej naturalny. Przyzwyczajenie, przywiązanie. Po jakimś czasie człowiek dostrzega zakorzenione w nim uczucie. Ale wtedy jest już za późno na obronę. Nie pozostaje nic innego jak poddanie się i zaprzestanie wyznawania dawnych wartości.

 23. Śladem zaczarowanego serca
Autor: Pralinee
Opis: April Lawrence wiedzie spokojne życie w Irlandii, uczęszczając do szkoły Magii i Czarodziejstwa oraz zmagając się ze swoimi zimnymi rodzicami. Wszystko zmienia się, kiedy zostaje zmuszona przenieść się do Londynu, a wraz z tym zmienić szkołę na Hogwart. To nie jest dobry okres - Czarny Pan powstał, śmierciożercy stale atakują. Oprócz tego okazuje się, że nowa szkoła kryje wiele tajemnic, które April, ku niechęci wielu osób odkrywa.
Jakie sekrety skrywa Hogwart? Jak bohaterce przyjdzie poradzić sobie z nowymi problemami?

 24. Trzy wspomnienia 
Autor: Donna
Opis: W zimnym Green Hall mieszka dziewczyna, Susan Sewell. Dziewczyna walcząca o przetrwanie w okrutnym świecie, pośród nieczułej rodziny. Dziewczyna walcząca o swoje poglądy i miłość, która spotkała ją po latach. Uczucie nagłe, bolesne, niespokojne. Walcząca z najgorszym wrogiem, które przyniosło jej życie – strach. Chroniącą dobre imię rodziny, swojego pochodzenia oraz pierwszych przyjaciół. To ona może sprzeciwić się przeciwnikowi i przeżyć. Może zmienić bieg wydarzeń i sprawić, że w jej życiu zapanuje spokój. Jednak ciążące na niej piętno zniszczy wszystko, co osiągnęła. Nikt nie jest dobry, kiedy na świecie panuje ciemność.

 25. Historia Syriusza Blacka, Sary Abel i Dracona Malofy'a.
Autor: Koko szka
Opis: Jeżeli interesuje Cię postać Syriusza Blacka i Dracona Malfoya jest to blog specjalnie dla Ciebie! Pierwsza, dokończona już część, licząca ponad 30 rozdziałów opowiada o niezwykłej romantycznej historii miłości Syriusza i o wiele od niego młodszej dziewczyny pomagającej mu w ukrywaniu się przed śmierciożercami i ministerstwem w czasach zagrożenia... Mnóstwo emocji, płaczu i namiętności.

Druga część to wydarzenia 10 lat po śmierci Lorda Voldemorta...a może rzekomej śmierci? Co jest przyczyną pogłębiania się blizny na lewym ramieniu Dracona Malfoy'a? Czy będzie on w stanie rozwiązać tę niebezpieczną zagadkę i uratować swą uczennicę przed czyhającym na nią zagrożeniem? Kim owa dziewczyna tak naprawdę jest i co ma do ukrycia?

To blog, który ma swoich stałych czytelników. Wydarzenia płyną z całego serca autorki, ale konstruowane są tak, by były jak najbardziej zgodne z ogólną fabułą Rowling. Dzięki temu łatwo jest się wczuć w ten dobrze znany potterowski klimat. Kto wie? Może też się w nim zakochasz?
FanFiction: Czasy Harry'ego Pottera/ Nowe pokolenie

 26. Lileyna & Syriusz
Autor: Liley
Opis: Lileyna Durand jest prawą ręką obecnego Ministra Magii, Korneliusza Knota. Pewnego dnia, kiedy przychodzi do pracy, gazety, aż trąbią o ucieczce Syriusza Black z Azkabanu. Kobieta jest przeświadczona o tym, że to on zabił jej siostrę, z którą w młodości był zaręczony. Mimo wielu przeszkód, które stanął na drodze do pełni szczęscia Lileyny i Syriusza, oni przezwyciężą wszystko. Chwilami mroczna, chwilami wzruszająca historia rodzącego się uczucia. W pewnym momencie historii, Lileyna zostaje ogłoszona Ministrem Magii. Kto w tym maczał palce? Jak dalsze sprawy się potoczą? Minister Magii i zbiegły więzień z Azkabanu.

 27. Szepty Życia
Autor: Liley
Opis: Ethel Thornton to młoda dziewczyna, próbująca poradzić sobie ze wspomnieniami koszmarnego dzieciństwa, które upłynęło w atmosferze strachu i przemocy. Po śmierci rodziców zostaje przeniesiona z całym swoim siedemnastoletnim dobytkiem do domu babci. W szkole Ethel spotkała na swojej drodze starszego o rok chłopca, który boryka się z zadaniem jakie nakazał mu wykonać Czarny Pan. Przezwyciężając strach, decyduje się pomóc Draconowi; tymczasem sama wpada w pułapkę zastawioną przez Czarnego Pana.

 28. Mankament
Autor: Lauviah
Opis: Wiesz jak to jest, kiedy twoje ciało przeszywa ból? Wiesz jak to jest, kiedy na każdym kroku ktoś chce cie zabić? Wiesz jak to jest, kiedy mając szesnaście lat, musisz brać udział w wojnie? Mieliśmy swoje marzenia, mieliśmy plany na przyszłość, ale wojna pochłonęła wszystko. Musimy chwycić za różdżki, musimy uczyć się zaklęć, musimy walczyć. Inaczej stracimy wszystko...

 29. Zbuntowana Czarodziejka
Autor: Leire
Opis: Rudowłosa dziewczynka wychowana przez Albusa Dumbledore’a odznaczała się wyjątkową wiedzą i umiejętnościami. Jednak kryła w sobie wiele tajemnic, które zaczęły wypływać na światło dzienne, gdy w ostatniej klasie trafiła do Hogwartu. Jej wyjątkowość jest jej przekleństwem. Jej uczucia zostały pogrzebane już w momencie narodzin. Jednak Ślizgon ją kochał. Gryfon ją pokochał. Ona sama żyję na rozdrożu rzeczywistości i jawy, a najgorsze koszmary przekształcają się w rzeczywistość. Na dodatek w Hogwarcie pojawia się potomek Czarnego Pana. Potwór wysysa dusze niewinnym uczniom.
Czy odważysz się poznać historię życia zbuntowanej czarodziejki?

 30. Imperfect Dreaming
Autor: Camille Blue
Opis: Lydia, mieszkająca w rezydencji Malfoy'ów, wraz z Draconem od zawsze marzyli o Hogwarcie. Kiedy jednak chłopak jedzie do szkoły, stary ród czarodziejów ma dla Lydii inny pomysł na życie. Dziewczyna postanawia uciec, trafia do sierocińca. Po kilku latach odnaleziona przez Albusa Dumbledore'a trafia do Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Orientuje się jednak, że życie tam nie będzie jak ze snu, szczególnie gdy stare konflikty odnowią się i wejdzie w drogę Malfoyom. Będzie musiała zmierzyć się z całkowicie odmienionym Draconem, nienawidzącą jej Narcyzą oraz Lucjuszem, którym zaczną targać uczucia, o których do tej pory nie miał pojęcia. 

31. Żyjemy jak byśmy byli gotowi na śmierć
Autor: Shoco loco
Opis: Kathy jest zwyczajną Ślizgońską dziewczyną, na której w jednej chwili spada wielki ciężar który musi ponieść wraz z Draconem Malfoyem. Arystokrata nie ukrywa swojej niechęci do Kathy, która poprzez współpracę mogłaby odebrać mu całkowite uznanie od ciemnej strony mocy. Czy dwójce nastolatków uda się nawiązać nić porozumienia i doprowadzić postawione im zadanie do końca ? Czy mimo, że oboje mają plany na swoje życie, dadzą się zdeformować i podporządkować cudzym zasadom ? I przede wszystkim czy cel jaki obrali zdoła ich do siebie zbliżyć, czy tylko ochłodzi ich już wcześniej napięte stosunki? W opowiadaniu pojawią się problemy czarodziejskiej młodzieży, wzloty i upadki bohaterów w przypływie zbliżającej się wielkimi krokami wojny.    

 32. "Staraj się dojrzeć promyk światła tam, gdzie inni widzą tylko ciemności." - Paulo Coelho
Autor: Mademoiselle
Opis: Ludzie żyją w strachu przez cały czas, gdy Ten, Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać jest u władzy. Drżą, obawiając się na każdym kroku śmierci. Jocelyn Williams nie jest inna. Zdaje sobie sprawę z tego, że każdego dnia grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo ze strony zwolenników Ciemności. Jedyne oparcie odnajduje w starszym bracie Jamesie, ponieważ jej rodzice są aurorami, którzy walczą o ponowny spokój w świecie czarodziei. Jednak w życiu Jocelyn Williams zdarza się coś, co sprawia, że staje się zupełnie inną osobą. Postanawia się nie poddawać, lecz walczyć. Wspólnie z bratem przeprowadza się do nowego kraju i zmienia szkołę. Czy uda jej się przystosować do nowego otoczenia i wygrać z ciemnością czającą się za rogiem w pojedynkę? A może ktoś jej w tym pomoże? Ktoś, kto sprawia pozory złego, ale wcale taki nie jest?

Autor: Farfalla
Opis: Szesnastoletnia Amanda Harrison, Brytyjka mieszkająca we Francji, dostaje niespodziewanie list. To wydarzenie zmienia jej życie o sto osiemdziesiąt stopni. Niecodziennie, bowiem można się dowiedzieć, że ojciec postanawia powrócić i zabrać swoją dotąd niewidzianą córkę do Szkocji, gdzie ma uczęszczać do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Tam trafia do Slytherinu, gdzie zaprzyjaźnia się ze Ślizgonami, którzy wprowadzają ją we wszystkie zasady panujące w szkole. To między innymi przez nich darzy ogromną niechęcią Harry'ego Pottera, znanego jej wcześniej tylko z opowieści. Wybraniec, co zupełnie niezrozumiałe, wcale nie odwzajemnia jej antypatii, przeciwnie wydaje się być zaintrygowany nową koleżanką, mimo że należy do wrogiego domu. Komu zaufa Mendy? Problemy szkolne i sercowe, to tylko przedsmak, bo czy można spać spokojnie, mając za ojca Petera Pettigrew? 

Autor: Fides
Opis: Wojna się skończyła i nastał względy pokój w świecie Czarodziei. Złota trójca Gryffindoru może odsapnąć od niebezpieczeństwa. Jednak zdrada Rona rozwala harmonię życia pewnej dziewczyny. Hermiona wraca do Howartu, by zakończyć naukę z nadzieją na lepsze jutro. Chce odnaleźć tam spokój i móc wszystko sobie poukładać. Niestety nic już nie jest takie samo. Granger się zmienia, zaczyna czuć coś czego nie powinna i być kimś kim nie powinna. Nie ma już odwrotu i jedyne co jej pozostało to brnąć w to dalej. Czy Draco uda się przenieść ją na złą stronę? 

Autor: Kinga ^^
Opis: Cofamy się do roku 1996 w Hogwarcie. Zbliża się Wielka Bitwa, lecz atmosfera jest nadal pozbawiona trosk i zmartwień. Jednak, czyhające niebezpieczeństwo dyszy nad karkami nieświadomych uczniów. Ponury oddech Śmierciożerców, czujemy na policzkach zmoczonych słonymi łzami. Giną kolejni ludzie. Nie wolno już ufać nikomu; magiczna jak i mugolska prasa, telewizja i radio zostały skorumpowane przez popleczników Sami - Wiecie - Kogo. Jedyną, przez co zagrożoną, niezależną gazetą jest Żongler. Ale i ten zostaje na straconej pozycji. 
W Hogwarcie Dumbeldore próbuje nie mieszać spraw wojennych z wychowaniem młodych czarodziejów, jednak prosi Harrego o reaktywację Gwardii. Czas najwyższy na nauczenie się zaklęć niewybaczalnych - aby z czymś walczyć, trzeba wiedzieć o tym wszystko. 
Zakon Feniksa musi usunąć się w cień. Życie każdego z jego członków jest zagrożone, a dla wszystkich zapadł już wydany przez Voldemorta wyrok - Śmierć. 
Dracon Malfloy dostaje specjalne zadanie, jako młody posiadacz Mrocznego Znaku. Ma pomóc w dostaniu się innym na tereny Howartu, oraz to z jego rąk ma zginąć dyrektor tego obiektu. W tym samym czasie poznaje smak miłości, przyjaźni jednak wszystko to może stracić. Wybór należy do niego. Co wybierze? 
Luna Lovegood martwi się o życie swoje i ojca - ich stary wróg zbiera siły do walki. Młoda dziewczyna musi nauczyć się walczyć. Odnajduję jednak miłość, lecz jej ukochany jest po stronie zła, a wszystko jest na ich nie korzyść. Dodatkowo problemy zaczynają spadać na jej barki z zabójczym tempem. Jak sobie poradzi? Czy delikatna i uczciwa blondynka przetrwa bezlitosne czasy wojny?

2 komentarze:

  1. Imperfect Dreaming jest dwa razy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zapraszam na bloga http://the-secrets-of-magic.blogspot.com/ ;)

    OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy