OGŁOSZENIA PARAFIALNE

>> Jeśli nie jesteś czegoś pewien, a odpowiedzi na Twoje pytanie nie znalazłeś w dziale FAQ, pisz pod Pytaniami i prośbami.

wtorek, 26 czerwca 2012

FanFiction- Igrzyska śmierci

FanFiction- Igrzyska śmierci

Autor: Emily Saws
Opis: Czasami na wskutek dramatycznych przeżyć podejmuje się błędne decyzje, jedną z nich mogło okazać się zgłoszenie do 69. Głodowych Igrzysk zwykłej dziewczyny, urodzonej w 10. Dystrykcie - Emily Saws. Tylko jedna osoba może przeżyć, bohaterka wie, że nie może liczyć na taryfę ulgową. Kilka lat wcześniej straciła w tym krwawym widowisku miłość swojego życia, na arenie chce go pomścić.
Co spotka ją na arenie?
Czy przeżyje?
Gra nadal się toczy. Jeśli chcesz poznać odpowiedź, poświęć kilka sekund, co masz do stracenia?


02. Tajemnica Dwóch Serc
Autor: Clove Connor
Opis: Jeśli trafiłbyś na Głodowe Igrzyska dałbyś sobie radę? Co czułbyś? Jak byś się zmienił? Czy twoje serce zlodowaciałoby czy zostało takie samo. Poznaj Catona i Clove, którzy rozpoczynając walkę o przetrwanie, walczą też ze sobą i swoimi wadami. W głębi duszy pozostali zranionymi dziećmi i tylko oni potrafią sobie pomóc. Nikt inny. Zastanów się dobrze czy chcesz wejść. Gdy coś w Tobie pęknie, nie będzie drogi powrotnej...

03. Zabawne, jak jedna chwila może zmienić wszystko.
Autor: Dominique Yaprak
Opis: Zaczęły się 73 Igrzyska Głodowe. Kolejnych dwudziestu czterech trybutów wylosowano na śmierć. W tym małą, nieporadną Eleanor Smith. Dwunastolatkę bojącą się własnego cienia. Czy los jest tak okrutny ? Czy da się go zmienić ? Tak. Gdy komuś coś się obieca, nawet coś niemożliwego trzeba podjąć ryzyko. Grace Smith, szesnastolatka kochająca Eleanor z całego serca, wie co musi zrobić. Wiem co obiecała. I wie, że obietnicy dotrzyma. A cena jest wysoka. Na szali stoi życie Grace. Nawet jeśli stanie na arenie, nawet jeśli będzie walczyć, czy przeżyje ? Czy wróci do domu, do kochającej rodziny i przyjaciół ? Czy zginie ?

 04. Śpiew Kosogłosa
Autor: Clove Allison
Opis: Debby Teach to trzynastoletnia dziewczyna z Piątego Dystryktu. Straciła ojca kiedy miała dziesięć lat. Od tego momentu wiedzie spokojne życi ze swoją matką i o rok młodszą siestrą. Wszystko się komplikuje kiedy jej siostra, Rosalie, zostaje wylosowana na 72 Głodowe Igrzyska. Debby zajmuje miejsce Rose.
Co spotka na arenie?
Z kim będzie musiała się zmierzyć?
I czy miłość doprowadzi do śmierci?

 05. 25 Głodowe Igrzyska
Autor: Clove Allison
Opis: Co byś zrobił gdyby ludzie z twojego dystryktu wybrali cię na Głodowe Igrzyska, bo nie masz żadnych przyjaciół? Jakbyś się zachował? I co byś zrobił gdyby wszyscy byli przeciwko tobie i za wszelką cenę próbowali cię zabić?
I w końcu nadszedł ten dzień. Dożynki. Do tego dziś jest Pierwsze Ćwierćwiecze Poskromienia. A myślałam, że gorzej być nie może.
Sometimes it's better to die than live

 06. Igrzyska Śmierci oczami Clove
Autor: Clove Allison
Opis: Clove Allison to piętnastoletnia dziewczyna z Drugiego Dystryktu. Dobrowolnie, po raz kolejny, zgłasza się na Siedemdziesiąte Czwarte Głodowe Igrzyska wbrew woli matki. Cieszy się z tego powodu ponieważ zawsze było to jej marzenie. Pragnie udowodnić swoim rodzicom, że jest silna. Wierzy, że wygra Igrzyska. Jednak w międzyczasie zakochuje się w swoim najgroźniejszym przeciwniku -Catonie, trybucie z Drugiego Dystryktu. Dziewczyna żałuje podjętej decyzji, ale jest już za późno.

 07. Igrzyska Śmierci oczami Glimmer
Autor: Clove Allison
Opis: Głodowe Igrzyska. Co roku giną na nich 23 osoby. Dzieci od 12 do 18 lat. Do tego wszystko pokazywane jest w telewizji. Dla nas, zawodowców pochodzących z Pierwszego, Drugiego lub Czwartego Dystryktu jest to sposób na zdobycie bogactwa i sławy. Ale zwycięzca może być tylko jeden. Mój chłopak zginął podczas Igrzysk. Był pewny, że wygra, tak samo jak reszta, ale zginął. Tym razem przyszła kolej na mnie. Zgłosiłam się pod wpływem emocji. Ale nie zginę. W tym roku zwycięzcą zostanie piękna dziewczyna z Dystryktu Pierwszego. Tą dziewczyną jestem ja, Glimmer Austen.

08. Para z Drugiego Dystryktu
Autor: Yellow
 Opis: Drugi Dystrykt nazywany jest "Kamieniołomem", "Magazynem Broni Kapitolu", jednak najczęściej mówi się o nim "Kolebka Zawodowców". To stamtąd pochodzą najlepsi i najsłynniejsi Triumfatorzy na przesztrzeni wieków. Przyszłym trybutom już w dzieciństwie wpajana jest zasada "Niszcz lub zostaniesz zniszczony". Jednak od pewnego czasu coś się zmieniło: nie wiedzieć czemu ta reguła zaczęła obowiązywać nie tylko na arenie...
Podczas 74. Głodowych Igrzysk reprezetantami Dwójki zostali Clove Kentwell i starszy o rok Cato Hadley. Z opisów Suzanne Collins (autorki trylogii) łatwo można wywnioskować, że nic szczególnego nie łączyło tą dwójkę. Mimo to, gdy czytelnik dochodzi do momentu śmierci dziewczyny, spotyka się z dziwnym zachowaniem jej towarzysza, co sprawia, że zaczyna się nad nim zastanawiać... Byli tylko parą z dystryktu, czy może łączyło ich coś więcej?
Aby łatwiej zrozumieć to wszystko, trzeba się cofnąć o cały rok - kiedy ich znajomość dopiero się rozpoczyna. Spięcia dwóch trudnych charakterów, splecione z wzajemną nienawiścią, domieszką siły oraz ostrej broni sprawiają, że ta relacja nie jest i nie będzie łatwa do wyjaśnienia. Sprawę bardziej uwikłają tajemnice i zdarzenia, jakich będą świadkami. Przecież każde miejsce ma swoje sekrety...

 09. 71 Głodowe Igrzyska oczami Amy Moore
Autor: Amy Moore
Opis: Amy Moore jest prawie pewna, że nie wybiorą ją po raz drugi. Mija dokładany rok od obietnicy czternastolatki. Dziewczyna ciężko ćwiczyła na treningach, chcąc wywiązać się z przysięgi i wygrać Głodowe Igrzyska mając osiemnaście lat. Wszystko szło zgodnie z planem, gdyby nie jedna mała karteczka na trzecich dożynkach Amy…

 10. Pierwsze Głodowe Igrzyska
Autor: Lily A.
Opis: Rok po zgromieniu powstania, Kapitol organizuje pierwsze Igrzyska Głodowe, może wygrać dwójka trybutów o ile pochodzą z tego samego dystryktu. Z Czwórki zostaje wylosowana Lily, córka burmistrza i rebeliantka, a jej najlepszy przyjaciel zgłasza się na ochotnika. Czy igrzyska nie są po prostu kolejną walką z Kapitolem? Co się wydarzy pierwszy raz na arenie i kto przeżyje? Kto tak na prawdę okaże się wrogiem, a kto przyjacielem? I czemu nie udało się powstrzymać kolejnych igrzysk? Zapraszam, jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy